Podziel się Wykop Zaćwierkaj

Odsłoń swoje karty

Rozglądasz się za jakimś miejscem, w którym można być wolontariuszem, ale nie do końca wiesz, czym chcesz się zająć? Popycha cię do działania sama idea niesienia bezinteresownej pomocy i mówisz, że jest ci wszystko jedno, co będziesz robić? By ułatwić ci zastanowienie się nad tym, jakie są twoje mocne strony i jakie masz predyspozycje, przygotowaliśmy dla ciebie specjalny psychotest.

Tekst: Ola Rzążewska

Nasza psychozabawa pozwoli ci się zorientować, czy lepiej sobie radzisz z zadaniami związanymi ze sprawami organizacyjnymi, czy z nawiązywaniem kontaktu z innymi. Odpowiedź na to pytanie przyda się nie tylko tobie, ale pomoże także osobie, która zarządza wolontariuszami w organizacji, do której się zgłosisz.

Przeczytaj uważnie pytania i możliwe odpowiedzi. Zakreśl tę, która lepiej odpowiada temu, jak się zachowujesz, jak reagujesz i co myślisz. Staraj się za każdym razem podjąć jakąś decyzję – jeśli wydaje ci się, że czasem postępujesz tak, a czasem inaczej, wybierz tę odpowiedź, która opisuje twoje częstsze zachowanie.

 1. Musisz zdobyć informacje od osoby, której nie znasz i która – jak już wiesz – nie korzysta z Facebooka, ani żadnych innych mediów społecznościowych. Trzeba więc poprosić kogoś o jej numer telefonu i do niej zadzwonić.
  1. ustalasz, kto jest waszym wspólnym znajomym, dzwonisz, zdobywasz informacje i szybko zapominasz o całej sprawie
  2. nie masz żadnego problemu, by zdobyć potrzebny numer telefonu, ale długo się zbierasz, by z niego skorzystać i najchętniej byś tego nie robiła / nie robił, bo nie lubisz dzwonić do obcych osób
 2. Najlepiej czujesz się:
  1. poznając nowych ludzi, bo lubisz energię, jaką takie znajomości wnoszą w twoje życie
  2. w grupie znajomych, o których sporo już wiesz
 3. Kiedy pada hasło, żeby wyjechać na weekend majowy, pochodzić po górach jakąś większą paczką, to:
  1. chętnie jeszcze o tym pogadasz, bo jesteś ciekawa / ciekawy, kto i gdzie chciałby najbardziej pojechać
  2. jesteś gotowa / gotowy zająć się organizacją, bo wiesz, że do zaplanowania i zrobienia jest mnóstwo rzeczy
 4. Większe wrażenie robią na tobie:
  1. wielcy mówcy, intelektualiści i osoby, które zawsze są w stanie odpowiedzieć celną ripostą
  2. stratedzy, ludzie czynu, którzy wiedzą, jak zaplanować wielką rzecz, by z pomocą małych kroków dojść do celu
 5. Ktoś krytykuje cię na forum grupy, ale dość ogólnikowo, właściwie nie wiadomo, o co dokładnie mu chodzi.
  1. nie chcesz wchodzić w otwarty konflikt, raczej ciekawi cię, w czym rzecz i próbujesz się tego dowiedzieć
  2. trochę się obrażasz i natychmiast mówisz: „Skoro tak, to zrób to lepiej”
 6. Razem ze znajomymi przygotowujesz niespodziankę na urodziny waszego wspólnego przyjaciela. Najpierw idzie jak po maśle, a później okazuje się, że wszyscy mają jakieś uwagi i w sumie nikt nie jest zadowolony z efektu końcowego.
  1. jest ci przykro, że się nie dogadaliście i teraz się kłócicie tuż przed urodzinami
  2. dziwisz się, że wszyscy się koncentrują na tym, co można by zrobić inaczej i lepiej, a nikt nie docenia, że właściwie już wszystko jest zorganizowane i kosztowało sporo wysiłku i czasu
 7. Co jest dla ciebie ważniejsze?
  1. wiedzieć, kogo zapytać o to, jak zrobić coś, co w danej chwili jest dla ciebie istotne
  2. umieć zrobić każdą ważną dla siebie rzecz
 8. Jakie uczucia budzi w tobie nowe, pozornie niemożliwe do wykonania zadanie, np. w 2 minuty zbudować zamek ze słomek do napojów i nici?
  1. jesteś ciekawa / ciekawy, jak z tym zadaniem poradziliby sobie inni i już chcesz dzwonić do przyjaciół z tym pytaniem
  2. czujesz głównie irytację albo zniechęcenie, że musisz się zastanawiać nad rzeczami czysto teoretycznymi, które nie zdarzają się w życiu
 9. Wspólnie ze znajomymi ze szkoły organizujecie festiwal filmowy. Wybór filmów, które pokażecie, wywołuje duże różnice zdań. Jak się zachowujesz?
  1. rozmawiasz z innymi, bo wierzysz, że przedstawiając swoje argumenty, będziecie w stanie dojść do jakiegoś kompromisu
  2. czujesz zniechęcenie, bo sprawy organizacyjne idą za wolno przez to, że każdy próbuje być najmądrzejszy i narzucić innym swoje pomysły
 10. W sytuacji konfliktu najlepsze wydaje ci się:
  1. takie rozwiązanie, które pogodzi interesy wszystkich uczestników sytuacji
  2. jak najszybsze zakończenie całej sprawy

Jeśli wybrałaś / wybrałeś więcej razy odpowiedź a to znaczy, że w twoim modelu funkcjonowania najważniejsza jest dobra komunikacja. Lubisz budować relacje z ludźmi i stawiasz na dobry kontakt z nimi, bo uważasz, że najistotniejsze są więzi i poczucie bliskości. Chcesz rozumieć innych i być rozumianą / rozumianym. Jesteś zdania, że od tego się wszystko zaczyna, dlatego chętnie słuchasz, poznajesz poglądy innych i nie masz problemów z zaakceptowaniem tego, że się różnicie, bo wydaje ci się to naturalne. Swoje poczucie wartości opierasz przede wszystkim na tym, jakie relacje udaje ci się zbudować i utrzymać. Ludzie cię lubią i lgną do ciebie, bo robisz wrażenie osoby ciekawej innych i otwartej. Nie masz problemów z nawiązywaniem nowych relacji, robisz to szybko i sprawnie. Wolisz przedyskutować problem, nim weźmiesz się za jego rozwiązanie, a więc – inaczej mówiąc – często odwlekasz przejście od słów do czynów. Przyjrzyj się sobie i zaobserwuj, czy nie masz tendencji raczej do włączania się w jakieś inicjatywy, niż do podejmowania decyzji, że warto, że trzeba, że to już ten moment. Spróbuj w bezpiecznym środowisku – np. wśród zaufanej grupy znajomych – poćwiczyć nieco zdolności organizacyjne, bo na pewno masz potencjał, by choć trochę podciągnąć się w tym obszarze. Zastanów się też, jakie emocje możesz wzbudzać, gdy głównie koncentrujesz się na budowaniu kontaktu, rozmowie, a odkładasz inne działania. Warto wiedzieć takie rzeczy, choćby po to, by w razie potrzeby trochę modyfikować swoje zachowania.

Jeśli wybrałaś / wybrałeś więcej razy odpowiedź b, to najprawdopodobniej jesteś dobrym organizatorem. Nie masz problemu z braniem odpowiedzialności, umiesz znaleźć wyjście prawie z każdej sytuacji i nie uchylasz się od działania. Większość osób z twojego otoczenia wie, że z każdym problemem można do ciebie przyjść, bo pewnie podpowiesz, jak szybko go rozwiązać. Dobrze radzisz sobie w znanym otoczeniu, wiesz do kogo ewentualnie zwrócić się o pomoc i dzięki temu czujesz się pewnie. Choć najbezpieczniej czujesz się wtedy, gdy jesteś samowystarczalna / samowystarczalny, tzn. nie potrzebujesz nikogo, by do szczęśliwego finału doprowadzić sprawy, którymi się zajmujesz. Poćwicz swoje zdolności komunikacyjne, naucz się akceptować, że niektórzy będą mieć w różnych sprawach odmienne zdanie od twojego i nie znaczy to, że jedno z was ma racje, a drugie się myli. Twój potencjał znacznie wzrośnie, gdy będziesz się lepiej komunikować, zaczniesz śmielej i swobodniej nawiązywać nowe znajomości i zaakceptujesz, że inni są źródłem nieocenionej wiedzy i wsparcia. Zastanów się też, czy zawsze musisz być tą osobą w grupie, która pierwsza się wyrywa do działania – zrób kiedyś eksperyment i pozostań tylko obserwatorem. Przyjrzyj się przebiegowi zdarzeń, ale także swoim odczuciom. Może dostrzeżesz, że inni też dają radę, tylko zazwyczaj są przytłoczeni twoją aktywnością? I może następnym razem będziesz chciała / chciał coś zrobić wspólnie z osobą, którą pierwszy raz zobaczyłaś / zobaczyłeś w działaniu? Daj sobie taką szansę.

na początek


Oral Amateure

Street Peeing

black porn